Akciğer Kanseri ve Tedavisi
Akciğer Kanseri Cerrahisi Hastanesi

Kolan International Hospital

Akciğer Kanseri Cerrahisi Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma
09:00 - 18:00

RANDEVU 0(212) 222 0888

AKCİĞER KANSERİ

TEŞHİSİ

TEDAVİ YÖNTEMLERİ

VİDEOLAR

BASINDA BİZ

SORU SOR

ONLINE RANDEVU

İLETİŞİM

ARAMA YAPIN

Akciğer Kanseri Hakkında Doktora Soru Sor

EN ÇOK OKUNANLAR

Akciğer Zarı Yapıştırma İşlemi

Akciğer Zarı Yapıştırma İşlemi

Akciğer Kanseri Tedavi Yöntemleri
Poland Sendromu Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Poland Sendromu Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Akciğer Kanseri Tedavi Yöntemleri

Kaza sonrası gelişen diyafragma fıtığına dikkat!

Basında Biz

Bu yazıyı paylaş

Kaza sonrası gelişen diyafragma fıtığına dikkat! konusunda yazılan bu yazı akciğer kanser cerrahisi alanında uzman Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Özkan Demirhan tarafından kaleme alınmış ve bilgi amaçlı paylaşılmıştır.

Diyafragma fıtıkları ile ilgili bilinmesi gerekenleri paylaşan Göğüs Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Özkan Demirhan,”Travmaya bağlı gelişen kronik diyafragma hernilerinin yani diyafragma fıtıklarının (KDF) yüzde 80’ni solda yüzde 20’si sağda bulunur. Kronik diyafragma fıtıklarının sıklığını belirlemek çok zordur. Fıtığın gelişmesi, göğüs kafesi veya göğüs–karın bölgesinin yaralanmasını takiben yeni gelişen diyafragma fıtığı teşhisi zorluğu ile doğrudan ilişkilidir.

Bu nedenle; yeni gelişen travmatik bir olay sırasında, teşhis edilmemiş ve tedavi edilmemiş bir diyafram yaralanmasının devamıdır. Akut diyafragma fıtıklarının ne kadarının kronik hale geleceğini tespit etmek imkansızdır. KDF'ları penetran (delici-kesici yaralanma) veya künt bir travmanın sonucu olarak ortaya çıkabilir.” dedi.

http://www.hurriyetaile.com/ebeveyn/saglik/kazalar-sonrasi-gelisen-diyafragma-fitiklarina-dikkat_29216.html

https://www.sozcu.com.tr/2019/saglik/kaza-sonrasi-gelisen-diyafragma-fitigina-dikkat-5256145/

https://www.mynet.com/diyafragma-fitigi-nedir-diyafragma-fitigi-belirtileri-nelerdir-diyafragma-fitigi-tedavisi-nasil-olur-190101171304

http://www.gazetevatan.com/kaza-sonrasi-diyafragma-fitigina-dikkat--1267604-saglik/

Kaza sonrası gelişen diyafragma fıtığına dikkat! hakkındaki bu yazı akciğer kanseri cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Özkan Demirhan tarafından yazılmıştır. Kaynak belirtmeden kopyalanamaz.

Bir önceki Iraklı hasta dik oturarak uyumaktan kurtuldu! başlıklı yazımızda yer alan basında biz hakkındaki bilgiler ilginizi çekebilir.

Bu yazıyı paylaş

YORUM YAPIN


Basında Biz Hakkında Diğer Yazılar

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

HEMEN ULAŞIN

Akciğer Kanseri Tedavisi İletişim BilgileriDoç Dr. Özkan Demirhan
Göğüs Cerrahisi Uzmanı

Kaptanpaşa Mahallesi, Darülaceze Cd. No: 14 Okmeydanı-Şişli / İSTANBUL

0(212) 222 0888-2001
0(532) 348 3103

RSS - Site Haritası - Mobil Site
continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental continental